STATmediana.com
Sklep | Słownik | Forum
Twoje Menu
Forum Rozwadowa
Pogoda dzień
Pogoda noc
Pobierz pliki
Quizy o Rozwadowie
Informacje SMS
KONTAKT
CHAT LIVE
Historia Rozwadowa
Wiadomości
Teksty i filmy
Książka o mieście
Cmentarz parafialny
Znajdź groby
Katalog stron
A to ciekawe...
Filmy o Rozwadowie
Polecamy strony
Nasz Czas - magazyn
Przyjaciele Ziemi
Sebastian Sobowiec
Nasze strony
Koło Wędkarskie
Forum Rozwadowa
Cmentarz-wyszukaj
Sklep on-line
Słownik Regionu
Tańsze podróże ze stacji kolejowej w Rozwadowie
Od 1 marca br. podróże ze stacji kolejowej w Rozwadowie będą o wiele tańsze niż dotychczas. Spółka Przewozy Regionalne wprowadza na całym podkarpaciu zdecydowane obniżki cen biletów kolejowych. Niektóre połączenia mają być tańsze nawet o blisko 70 proc.!


Adam Firliciński-Moje szczenięce lata w Rozwadowie

Jak można przeczytać na stronie internetowej Przewozy Regionalne od 1 marca 2015 r. na wszystkich trasach kolejowych w województwie podkarpackim będzie obowiązywał promocyjny cennik biletów – „Taryfa Podkarpacka”. Bilety w promocyjnych cenach mają być skierowane do wszystkich pasażerów pociągów REGIO. Dzięki wprowadzeniu nowej taryfy Przewozy Regionalne mają jeszcze skuteczniej konkurować z przewoźnikami drogowymi.

Najbardziej skorzystają pasażerowie przemieszczający się na najkrótszych trasach. Przykładowo bilet na trasę liczącą do 9 km będzie kosztował tylko 1,50 zł (dotychczas 4,4 zł), a bilet miesięczny do 10 km, jedynie 50 zł (dotychczas 99 zł). Najbardziej stanieją bilety jednorazowe na odległość 11 km – aż o 68%! Przykładowo, za bilet w taryfie normalnej na trasie Stalowa Wola Centrum-Nisko Racławice zapłacimy po obniżce 1,70 zł (wcześniej 5,30 zł - obniżka o 68%). Uczniowie, studenci oraz wszyscy inni pasażerowie, którym przysługują ulgi ustawowe, będą płacili za bilety jeszcze mniej.

Zobacz pełny cennik biletów kolejowych w Taryfie Podkarpackiej [PDF]

Zobacz regulamin w Taryfie Podkarpackiej [PDF]

Bilety kolejowe na przewozy regionalne i nie tylko można kupować także przez telefon komórkowy z systemem Android dzięki aplikacji CallPay Kolej.

Zaproponowana obniżka cen jest zaskakująca, choć w opinii wielu osób powinna pojawić się już dawno. Decyzja przewoźnika będzie też znakomitym eksperymentem pokazującym być może i w 100 proc. przyczynę mizernego zainteresowania podróżami kolejowymi. Dlaczego? Jeśli pomimo tak dużej obniżki cen biletów podróżnych nadal będzie mało, to argument o "drogiej kolei" będzie musiał zniknąć.
26-02-2015 komentarze (1)
NOWA KSIĄŻKA!
Cmentarz parafialny w Rozwadowie
Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Aktualna pogoda
Temperatura: st.
Ciśnienie: 0 hpa
Wiatr: 0 m/s
Kierunek wiatru: st.
Widzialność: 0 km
 
© 2004-2024 Portal Rozwadow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.