Mobile | Sklep | Słownik | Forum
Twoje Menu
Forum Rozwadowa
Pogoda dzień
Pogoda noc
Pobierz pliki
Quizy o Rozwadowie
Informacje SMS
KONTAKT
CHAT LIVE
Historia Rozwadowa
Wiadomości
Teksty i filmy
Książka o mieście
Cmentarz parafialny
Znajdź groby
Katalog stron
A to ciekawe...
Filmy o Rozwadowie
Polecamy strony
Nasz Czas - magazyn
Przyjaciele Ziemi
Sebastian Sobowiec
Nasze strony
Koło Wędkarskie
Forum Rozwadowa
Cmentarz-wyszukaj
Sklep on-line
Słownik Regionu
Nocny dyżur apteki
~Dyżur aptek na SMS~
W Rozwadowie będzie kręcony film fabularny!
Pochodzący z pobliskiego Zbydniowa Maciej Doryk, obecnie pracujący i studiujący w Warszawie w drugiej połowie sierpnia będzie w Rozwadowie realizował zdjęcia do swojego filmu fabularnego. Większość zdjęć powstanie w Rozwadowie, ale ujęcia filmowcy zamierzają kręcić także na cmentarzu i w kościele parafii pw. św. Mikołaja w Zaleszanach.


Adam Firliciński-Moje szczenięce lata w Rozwadowie

Dlaczego akurat w filmie wykorzystane będą plenery w Rozwadowie i okolicy? O to spytałem pomysłodawcę tego filmu.

"Kiedy wraz z Amadeuszem napisaliśmy scenariusz, nie wyobrażałem sobie miejsca, które lepiej odda klimat opowieści niż Rozwadów" - odpowiedział Maciej Doryk. "Dlatego też mimo wielu komplikacji natury logistycznej i technicznej zdecydowałem, że jednak tutaj stworzymy na kilka dni plan filmowy" - dodał młody filmowiec.

O czym będzie film? Jest to historia młodego chłopaka, który niesamowitym zbiegiem okoliczności musi odpracować swój dług w... zakładzie pogrzebowym. Rodzi to mnóstwo dziwnych sytuacji prowadząc w finale do konkluzji, że śmierć to nieodłączny element życia, od której nie można uciec, ale... trzeba ją zaakceptować. To historia o tym, jak "żyć ze śmiercią". Film może do końca nie zasługuje na miano czarnej komedii, ale w zamierzeniach producenta ma być to opowieść z przymrużeniem oka, z wyczuciem, smakiem, ale też dystansem.

"Merytorycznej pomocy przy pisaniu scenariusza udzielił nam mój przyjaciel, Sławomir Marczewski - właściciel firmy pogrzebowej Pro Morte" - wyjaśnia Maciej Doryk i uchyla rąbka tajemnicy: "Jego starym karawanem będzie jeździł nasz główny bohater"...


Na planie filmowym teledysku do piosenki "Młody maj" Golec uOrkiestra
(po lewej Maciej Doryk, po prawej któryś z braci Golec)

Fot. Krzysztof Dubiel


Współautorem scenariusza (oprócz Macieja Doryka) oraz reżyserem jest Amadeusz Andrzejewski (absolwent montażu filmowego na PWSFTviT oraz inżynierii dźwięku i obrazu na Politechnice Gdańskiej. Na co dzień pracuje jako montażysta. Za film „Substytut” (2012, zdjęcia i montaż) zdobył nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Watch Out! Tetovo Film Festival w Macedonii.

Produkcją filmu pokierują Mateusz Darski, który pochodzi ze Stalowej Woli (tegoroczny absolwent produkcji filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi) oraz Aneta Dzik, także absolwentka łódzkiej szkoły. W zdjęciach do filmu ma pomóc Marek Czarnik, niegdyś właściciel kina, operator telewizyjny, a obecnie właściciel studia filmowego.

Film będzie realizowany przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz współpracowników i przyjaciół Macieja, będących na co dzień członkami ekip realizujących czołowe polskie produkcje filmowe.

Film fabularny, który w dużej mierze będzie kręcony w Rozwadowie jest pracą zaliczeniową w Warszawskiej Szkole Filmowej, ale ma być pokazywany na festiwalach, konkursach. Są nawet plany, aby pokazać go w programie TVP Kultura, może TV Polonia, czy nawet TVP1.


Na planie filmowym reklamy firmy Cropp
(po lewej Maciej Doryk, po prawej Babcia)

Fot. Roman Statsenka


Odtwórcami głównych ról mają być znane twarze z telewizji i teatru, a nawet kinowego ekranu. Natomiast w roli statystów wystąpią mieszkańcy miasta oraz regionu. "Chciałbym stworzyć mieszkańcom regionu szansę na przeżycie przygody i zaistnienie na ekranie, aby spróbowali czegoś nowego" - powiedział mi na koniec Maciej Doryk.

Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie zdjęć!
25-07-2013 komentarze (0)
Kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Ankieta
Czy rewitalizacja rynku w Rozwadowie rozpocznie się w 2018 roku?
tak
nie
trudno powiedzieć

[wyniki | ankiety]
Statystyki online
Ile osób przegląda stronę? 2
Aktualna pogoda
Temperatura: 0.9 st.
Wilgotność: 96 %
Ciśnienie: 1028 hpa
Wiatr: 1 m/s
Kierunek wiatru: 143 st.
Zachmurzenie: całkowite
 
© 2004-2018 Portal Rozwadow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.