Rewitalizacja Rozwadowa

Szeroko rozumiane tematy związane z Rozwadowem.

Rewitalizacja Rozwadowa

Postprzez Marek Ziemba » Śr paź 25, 2006 9:08 am

Zagadnienia rewitalizacji.
Marek Ziemba
Site Admin
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rewitalizacja Rozwadowa

Postprzez stalowy22 » Śr paź 25, 2006 8:14 pm

Tak jak napisał Pan admin zajmiemy się tu zagadnieniami rewitalizacji w Rozwadowie...

Na poczatek troszke postów które istniały na starym forum:

Witam wszytskich forumowiczów!!!

Mam nadzieje, że zapoczatkowanie tego tematu pomoże zarówno Wam jak i mi lepiej zrozumieć to czego każdy z nas oczekuje od Rewitalizacji.

Na poczatek moze troszke o pomysle i calej idei tego watku. Nazywam sie Łukasz. Pochodzę ze Stalowej Woli. W swojej pracy magisterskiej zajmowałem się właśnie Rynkiem w Rozwadowie. Jej temat to: "Rewitalizacja Rynku w Rozwadowie". Uznałem, że jest to najlepszy teren, który można zrewitalizować w Stalowej Woli. Stad wlasnie bierze sie moje zainteresowanie tematyka zwiazana z Rozwadowem, jego historia i wydarzeniami, ktore mialy tam miejsce. Uwazam, ze Rozwadow to "miasteczko" z "wspanialym klimatem" mocno niedocenione w Stalowej Woli.

Ale do rzeczy. Aby rewitalizacja mogla miec wlasciwy bieg potrzebne jest zaangazowanie sie spolecznosci w proces rewitalizacji. Dlatego wlasnie zachecam wszystkich do wyrazania swoich opini na temat tego, co nalezy zmienic w Rozwadowskim Rynku, jak chcielibysmy aby on wygladal. Wszelkie pomysly beda dla mnie bardzo cennymi wskazowkami, w ktora strone kierowac tok myslenia podczas pisania swojej pracy. Na wszelkie pytania oczywiscie postaram sie odpowiedziec. Dlatego wlasnie zachecam rowniez do ich zadawania.

Dziekuje takze z gory za wszelkie wypowiedzi...


Pozdrawiam wszystkich,...

Łukasz
Ostatnio edytowano Cz wrz 25, 2008 8:28 am przez stalowy22, łącznie edytowano 1 raz
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rewitalizacja Rozwadowa

Postprzez stalowy22 » Śr paź 25, 2006 8:17 pm

I do tego należy przenieść wszelkie odpowiedzi:

Pomysl jest bardzo dobry,problem jest tylko z finansowaniem.Rynek (zreszta jak i cale miasto) wymaga kompletnej przebudowy.Pierwsza sprawa to kanalizacja ,sanitarna i burzowa,podlaczona do oczyszczalni sciekow.
Sprawa druga to odbudowa ratusza miejskiego,i sprawa nastepna to wyburzenie i odbudowa (od fundamentow) wszystkich ruder otaczajacych Rynek.90% domow dookola Rynku to rudery o drewnianych stropach ledwie trzymajace sie kupy ,jedynie fasady sa kolorowe.
Przebudowa dotyczy rowniez nawierzchni drog i chodnikow
w takim ukladzie jak bylo to przed bezmyslnym wyasfaltowaniem pieknej kostki bazaltowej ze,wspomne tylko o tym.
Nie sa to zadania wielkie ,potrzeba tylko czlowieka w Radzie miejskiej ktory potrafi upomniec sie o sprawy
Rozwadowa.Patrzac jednak na sklad osobowy kandydatow na prezydenta St.Woli,jest raczej malo prawdopodobneaby nasz przedmiot listow kiedykolwiek sie zmaterializowal.
Ukochany Rozwadow wraca jak i caly region dookola do
czasow Polski "D"Potrzebny jest gospodarz z wizja,czlowiek na miare Pana T.Rzezuchowskiego(bylego dyrektora ZM w Nisku).Jak narazie nikt taki na firmamencie polityki lokalnej sie nie pojawil.pozostaje tylko czekac.
powodzenia p.Lukaszu.
A.

(autor Andrzej)


Ja właśnie przygotowuję pewienn projekt, w którym Rynek rozwadowski będzie terenem zamkniętym dla ruchu, i stanie coś a'la Starym Miastem. a środki oczywiście unijne. co z tego wyjdzie okaze sie w najblizszych miesiacach.


(autor Rafał)




Witam!:)

W poniedzialek startuje z akcja ankietowa w Rozwadowie...jeszcze nie wiem jak zostane przyjety przez mieszkancow ale mam nadzieje ze bedzie to mile wymienienie uwag i wskazowek dla mnie...jesli sa chetni do wspolpracy...zapraszam...moj nr to 604 318 721

Łukasz
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rewitalizacja Rozwadowa

Postprzez stalowy22 » Śr paź 25, 2006 8:24 pm

Myślę że należy powiedzieć jak mi poszło w Rozwadowie...

Moje ogólne stwierdzenia...

- brak parkingów z prawdziwego zdarzenia jest bardzo dokuczliwy, sam tego doświadczyłem,

- zawilgocenie budynków to duży problem,

- brak zoorganizowanej przestrzeni publicznej w "parku",

- brak jakichkolwiek pomysłów na rozwiąznie problemu ogrzewania w rozwadowie,

- brzydki blaszak na środku Rynku,

Jednym słowem można powiedzieć, że część spraw mnie zaskoczyła, a części się spodziewałem. Muszę też podziękować wszystkim, którzy posłużyli mi pomocą i poświęcili swój czas aby ze mną porozmawiać. W swojej pracy postaram się zawrzeć moje pomysły na rozwiązanie tych problemów.

pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki od WAS!!! :)
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

ankieta...

Postprzez Marek Ziemba » Śr lis 22, 2006 12:33 pm

Ciekaw jestem jak się udała ankieta i co z niej wynika. Jeśli wiadomo coś proszę o informację na forum.
Dyskutuj na Forum Rozwadow.pl!
http://forum.rozwadow.pl
Marek Ziemba
Site Admin
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: ankieta...

Postprzez stalowy22 » Śr lis 22, 2006 3:35 pm

Marek Ziemba napisał(a):Ciekaw jestem jak się udała ankieta i co z niej wynika. Jeśli wiadomo coś proszę o informację na forum.


Spieszę odpowiedzieć,...

ogólnie rzecz biorąc ankietowanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze...moge powiedzieć że w 98% przypadków udało mi się dowiedzieć wszystkiego czego chciałem się dowiedzieć...

próba nie była zbyt duża,...

nie mam jeszcze dokładnie opracownych wyników ale biorąc pod uwagę najważniejsze problemy, na które zwracano moją uwagę podczas ankietowania można wyróżnić kilka:

- brak miejsc parkingowych,
- zanikanie handlu a rozwadowie, ludzie nie przyjeżdżają z innych części miasta,
- potrzeba "odrodzenia Rozwadowa" w świadomości mieszkańców miasta,
- duże zawilgocenie i ogólny zły stan techniczny zabudowy,
- problemy związane z piciem alkoholu na terenie parku,
- problem braku możliwości zatrzymania się na terenie Rozwadowa i związany z tym problem odbudowy Ratusza,

to chyba te najważniejsze zagadnienia...

z mojej strony mogę dodać, że chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim którzy zechcieli poświecić dla mnie swój drogocenny czas, a także za wszelkie wskazówki, które postaram się wykorzystać w swojej pracy...
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez z_rozwadowa » Pn gru 11, 2006 11:06 am

Na forum Gazety Wyborczej piszesz o prezentacji którą masz przygotowaną.
Może pochwal się nią tutaj.
Kto wie, może ktoś coś zaproponuje.
z_rozwadowa
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 10:55 am
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez stalowy22 » Pn gru 11, 2006 11:58 pm

z_rozwadowa napisał(a):Na forum Gazety Wyborczej piszesz o prezentacji którą masz przygotowaną.
Może pochwal się nią tutaj.
Kto wie, może ktoś coś zaproponuje.


link wisi na gazecie, zostawie go i tutaj, mysle ze dla zainteresowanych bedzie pomocny, tylko prosze bez krytki gdyz i dla mnie ta prezentacja pozostawia duzo do zyczenia...

tam jest plik w POwerPoincie,...

link dziala w przegladarce Internet Explorer
Ostatnio edytowano Cz wrz 25, 2008 8:26 am przez stalowy22, łącznie edytowano 1 raz
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez stalowy22 » Wt gru 12, 2006 12:03 am

Aha, jeszcze wpadł mi do głowy jeden pomysł, proponuje spotkanie wszystkich zainteresowanych w Rozwadowie, posiedzimy przy jakiejs kawie, porozmawiamy o Rozwadowie i o moich pomyslach, podzielimy sie swoimi, mysle ze kazdy da jakos rade wygospodarowac ta jedna godzinke w trakcie swiat,

dzien jest kwestia otwarta, mozna sie doagadac, jesli sa jacys chetni, bardzo chetnie sie spotkam...

Łukasz

jak cos moje gg 1616086
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Zal mi troche...

Postprzez stalowy22 » Cz lut 01, 2007 1:29 pm

stalowy22 napisał(a):Aha, jeszcze wpadł mi do głowy jeden pomysł, proponuje spotkanie wszystkich zainteresowanych w Rozwadowie, posiedzimy przy jakiejs kawie, porozmawiamy o Rozwadowie i o moich pomyslach, podzielimy sie swoimi, mysle ze kazdy da jakos rade wygospodarowac ta jedna godzinke w trakcie swiat,

dzien jest kwestia otwarta, mozna sie doagadac, jesli sa jacys chetni, bardzo chetnie sie spotkam...

Łukasz

jak cos moje gg 1616086


Hmm, z przykroscia musze sie wypowiedziec na forum,...

Myslalem ze mieszkancy Rozwadowa, chca miec jakikolwiek wplyw na to co sie dzieje na ich wlasnym podworku,..., no ale widocznie sie pomylilem...

nikt sie nie zglosil, nawet nie wyrazil zainteresowania co do rozmowy na temat Rozwadowa....

najwyrazniej nawet praca mgr ktora pisze jest malo interesujaca dla Was drodzy mieszkancy Rozwadowa,...

jak do tej pory otrzymalem moze ze trzy, cztery maile od osob zainteresowanych..., za co im serdecznie dziekuje...,postaram sie ich cenne wskazowki wykorzystac w swojej pracy...

Poza tym moja praca po malutku sie rozwija, jak bede mial gotowe pomysly dotyczace projektow, postaram sie je wkleic na forum,...,niektore juz sa gotowe, ale nawet jak dla mnie sa mocno kontrowersyjne..., tak wiec musze je jeszcze przedyskutowac...

no i chyba wyglada na to ze po mojej obronie bedzie mozna spokojnie zamknac watek...czyli wyslac go do kasacji...

a tak byc nie musi...czytamy pewnie prase lokalna, (ja choc jestem daleko staram sie jak moge docierac do prasy lokelanej), i chyba kazdy slyszal o pieniadzach jakie dostal np. Przemysl na rewitalizacje starowki...no i ma problem??? Jaki, ze nie ma dobrego programu co zrobic z tymi pieniedzmi...mysle ze przy odrobinie zaangazowania mozna by "zdobyc" fundusze i dla Rozwadowa...no ale trzeba tylko chciec, no i trzeba do tego tak zwanej Partycypacji Spolecznej...ktorej mam nadzieje ze mieszkancom Rozwadowa nie brakuje...
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Dyskusja o rewitalizacji...

Postprzez Marek Ziemba » Pt lut 02, 2007 11:32 pm

No właśnie, faktycznie jest znikoma. Ale mam nadzieję, iż powoli się to będzie zmieniać. Generalnie w internecie najczęściej można spotkać posty i dyskusje o niczym, natomiast wartościowe spostrzeżenia rzadziej. No bo co prościej napisać: że ma się lustrację w d..., niż opisać swoje pomysły na temat rewitalizacji? Proszę zauważyć, nasza aktywność obywatelska na poziomie lokalnym jest wciąż pozostawiająca wiele do życzenia. Niech nawet to będą dyskusje o rewitalizacji, bez zaangażowania "fizycznego" w konkretne prace - nawet tego nie ma. Ale pomimo to optymistycznie patrzę na naszą "starówkę". Inne miasta doceniły walory starych miejsc, nasze powoli (z dużą dozą nieśmiałości) to robi. Nawet prasa lokalna coraz przychylniej pisze o Rozwadowie - artykuł: "Starówka czy staroć", nr 4 z 25 stycznia 2007, str. 17 albo artykuł z tego samego numeru "Czy budynek Sokoła doczeka się remontu?". Zbieram artykuły o Rozwadowie od kilkunastu lat z różnych gazet i muszę powiedzieć, iż bardzo powoli (ale jednak) zanika tendencja opisywania "tematów rozwadowskich" jako "zapyziałego grajdoła". Tendencja ta, myślę że się utrzyma i będzie miała charakter przybierający na sile w ciągu najbliższych lat - nasz samorząd też będzie musiał (z różnych względów) patrzyć inaczej na historyczną dzielnicę. Takie są trendy w dużych miastach Polski (nie tylko Przemyśl), które widzą w tym szansę na obcy kapitał i zwiększenie ruchu turystycznego.
Dyskutuj na Forum Rozwadow.pl!
http://forum.rozwadow.pl
Marek Ziemba
Site Admin
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Dyskusja o rewitalizacji...

Postprzez stalowy22 » Pn lut 05, 2007 3:15 pm

Marek Ziemba napisał(a):No właśnie, faktycznie jest znikoma. Ale mam nadzieję, iż powoli się to będzie zmieniać. Generalnie w internecie najczęściej można spotkać posty i dyskusje o niczym, natomiast wartościowe spostrzeżenia rzadziej. No bo co prościej napisać: że ma się lustrację w d..., niż opisać swoje pomysły na temat rewitalizacji? Proszę zauważyć, nasza aktywność obywatelska na poziomie lokalnym jest wciąż pozostawiająca wiele do życzenia. Niech nawet to będą dyskusje o rewitalizacji, bez zaangażowania "fizycznego" w konkretne prace - nawet tego nie ma. Ale pomimo to optymistycznie patrzę na naszą "starówkę". Inne miasta doceniły walory starych miejsc, nasze powoli (z dużą dozą nieśmiałości) to robi. Nawet prasa lokalna coraz przychylniej pisze o Rozwadowie - artykuł: "Starówka czy staroć", nr 4 z 25 stycznia 2007, str. 17 albo artykuł z tego samego numeru "Czy budynek Sokoła doczeka się remontu?". Zbieram artykuły o Rozwadowie od kilkunastu lat z różnych gazet i muszę powiedzieć, iż bardzo powoli (ale jednak) zanika tendencja opisywania "tematów rozwadowskich" jako "zapyziałego grajdoła". Tendencja ta, myślę że się utrzyma i będzie miała charakter przybierający na sile w ciągu najbliższych lat - nasz samorząd też będzie musiał (z różnych względów) patrzyć inaczej na historyczną dzielnicę. Takie są trendy w dużych miastach Polski (nie tylko Przemyśl), które widzą w tym szansę na obcy kapitał i zwiększenie ruchu turystycznego.


zgadzam sie w zupelnosci, niestety duza wiekszosc naszego spoleczenstwa potrafi tylko mowic co ja boli, a nie robi nic w tym kierunku aby przestalo...

tez sledze tematy pojawiajace sie w lokalnej i nie tylko lokalnej prasie,...

za kazdym raze gdy jestem w Stalowej odwiedzam Rozwadow i patrze co sie zmienilo, szukam nowych pomyslow na zmiany...

mysle ze wiekszosc z nich zawre w swojej pracy...

a teraz calkiem prywatnie, mam pytanie do Pana Panie Marku, bede w Stalowej w okolicach 12 lutego, na 100% pojawie sie w Rozwadowie, dorobic zdjec i zrobic troszke pomiarow,..., mialbym prosbe, udalo by sie nam spotkac i podyskutowac o moich pomyslach??? bede caly tydzien...czekam na odpowiedz!

z gory dzieki za zaangazowanie!!!

Łukasz
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Rewitalizacja - spotkanie

Postprzez Marek Ziemba » Pn lut 05, 2007 11:39 pm

Bardzo chętnie się z panem spotkam 12 lutego. Proszę przesłać tylko do mnie e-mail (np. ze strony KONTAKT Rozwadow.pl) a podam moją komórkę - kontakt będzie ułatwiony...
Dyskutuj na Forum Rozwadow.pl!
http://forum.rozwadow.pl
Marek Ziemba
Site Admin
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rewitalizacja - spotkanie

Postprzez stalowy22 » Cz lut 22, 2007 12:31 am

właśnie dziś dowiedziałem się o ciekawej rzeczy...

a dokładniej...jeśli mieszkańcy Rozwadowa założyliby fundację lub też stowarzyszenie mogliby starać się o dofinansowanie z najnowszego Regionalnego Programu Operacyjnego dla działań m. in. rewitalizacyjnych...

muszę jeszcze zgłębić temat ale wydaje się to być całkiem dobrym pomysłem...

do wyjęcia są niemałe kwoty:)

czas trwania programu do 2013 roku...

pozdrawiam!:)
Praca magisterska napisana - dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc!:)
Avatar użytkownika
stalowy22
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 8:07 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Stowarzyszenia w Rozwadowie...

Postprzez Marek Ziemba » Cz lut 22, 2007 6:02 pm

Fundacji nie ma w Rozwadowie, choć kiedyś działała - miała na celu uratować szpital kolejowy, była pod nazwą im. Hieronima Krasonia. Stowarzyszenia są póki co dwa działające - Rozwadowskie Stowarzyszenie Patriotyczne, któremu szefuje radna Maria Rehorowska oraz drugie "Arka" - niedawno powstałe. Może one mogłyby skorzystać z tych funduszy?
Dyskutuj na Forum Rozwadow.pl!
http://forum.rozwadow.pl
Marek Ziemba
Site Admin
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Następna strona

Powrót do Refleksje o Rozwadowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron