Mobile | Sklep | Słownik | Forum
Twoje Menu
Forum Rozwadowa
Pogoda dzień
Pogoda noc
Pobierz pliki
Quizy o Rozwadowie
Informacje SMS
KONTAKT
CHAT LIVE
Historia Rozwadowa
Wiadomości
Teksty i filmy
Książka o mieście
Cmentarz parafialny
Znajdź groby
Katalog stron
A to ciekawe...
Filmy o Rozwadowie
Polecamy strony
Nasz Czas - magazyn
Przyjaciele Ziemi
Sebastian Sobowiec
Nasze strony
Koło Wędkarskie
Forum Rozwadowa
Cmentarz-wyszukaj
Sklep on-line
Słownik Regionu
Nocny dyżur apteki
~Dyżur aptek na SMS~
Przewodnik po Klasztorze OO. Kapucynów w wersji elektronicznej
Przewodnik po Klasztorze OO. Kapucynów w Rozwadowie to publikacja z 1994 roku. Wersja papierowa dostępna jest teraz w wersji elektronicznej, w pliku PDF. Można ją pobrać sobie za darmo.


Adam Firliciński-Moje szczenięce lata w Rozwadowie

Publikacja ukazała się w 1994 roku, a więc sporo czasu już temu. Inicjatorem jej wydania był autor - Marek Ziemba oraz o. Kazimierz Bugajewski. W stopce przewodnika napisano: "Niniejszy folder stanowi swoistą cegiełkę, z której cały dochód będzie przeznaczony na wybudowanie nowych organów do kościoła ZNP w Rozwadowie". Innym celem było spopularyzowanie Klasztoru, jako obiektu sakralnego odznaczającego się znacznymi walorami historycznymi i edukacyjnymi. Przewodnik był pierwszą publikacją o tym obiekcie wydaną dość nowocześnie (kolorowy druk CMYK, składany podręczny format) po 1989 roku.

Broszurka składa się z następujących części: Tło historyczne, Historia klasztoru, Zabytki sakralne na placu przykościelnym, Zabytki sakralne we wnętrzu kościoła oraz części reklamowej - Kawiarenka "Przystań" zaprasza. Zawiera także osiem pełnokolorowych fotografii: ogólny widok na klasztor z placu przykościelnego, reprodukcję portretu fundatora ks. Jerzego Lubomirskiego z reflektarza, modlitwę zakonników w chórze zakonnym (po prawej stronie pod oknem siedzi o. Kazimierz Bugajewski), inne ujęcie klasztoru z placu przykościelnego, wnętrze kościoła z obrazem Zwiastowania NMP, reprodukcję obrazu fundacyjnego, fragment krypty fundatorskiej wraz z ołtarzykiem, wnętrze kawiarenki "Przystań".

Przy powstawaniu przewodnika udzielał się niestrudzony o. Alojzy Wojnar oraz ks. dr hab. Wilhelm Gaj-Piotrowski, który przekazał autorowi większość materiałów historycznych, służył też radą i swoją ogromną wiedzą. Fotografie wykonał Adam Krzykwa.

Przy okazji omawiania publikacji, warto przypomnieć iż wydanie przewodnika było pierwszą inicjatywą mającą na celu zebranie funduszy na nowe organy. Choć była pierwszą, ani o niej ani o tym wydawnictwie nie wspominają osoby piszące o regionie, o festiwalu organowym etc.....


Pobierz przewodnik w pliku PDF

14-02-2008 komentarze (0)
Kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Ankieta
Czy rewitalizacja rynku w Rozwadowie rozpocznie się w 2018 roku?
tak
nie
trudno powiedzieć

[wyniki | ankiety]
Statystyki online
Ile osób przegląda stronę? 2
Aktualna pogoda
Temperatura: 1.8 st.
Wilgotność: 98 %
Ciśnienie: 1007 hpa
Wiatr: 7.7 m/s
Kierunek wiatru: 270 st.
Zachmurzenie: bezchmurnie
 
© 2004-2018 Portal Rozwadow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.