Mobile | Sklep | Słownik | Forum
Twoje Menu
Forum Rozwadowa
Pogoda dzień
Pogoda noc
Pobierz pliki
Quizy o Rozwadowie
Informacje SMS
KONTAKT
CHAT LIVE
Historia Rozwadowa
Wiadomości
Teksty i filmy
Książka o mieście
Cmentarz parafialny
Znajdź groby
Katalog stron
A to ciekawe...
Filmy o Rozwadowie
Polecamy strony
Nasz Czas - magazyn
Przyjaciele Ziemi
Sebastian Sobowiec
Nasze strony
Koło Wędkarskie
Forum Rozwadowa
Cmentarz-wyszukaj
Sklep on-line
Słownik Regionu
Nocny dyżur apteki
~Dyżur aptek na SMS~
Bandurzystki z Ukrainy ponownie w Klasztorze
Goście ze Wschodu, a dokładniej z Ukrainy wystąpili we wtorkowy wieczór 31 lipca br. w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie. Trio Bandurzystek wykonało program muzyczny łatwy i przyjemny dla ucha. Bardzo licznie zgromadzona publiczność głośno oklaskiwała artystki.


Adam Firliciński-Moje szczenięce lata w Rozwadowie

Takiej liczby słuchaczy dawno nie było w Rozwadowskiej świątyni. Nie tylko zajęte były wszystkie miejsca siedzące, ale także wszystkie dobre miejsca stojące były zajęte. Nie ma co się dziwić - Trio Bandurzystek z Ukrainy (Tarnopol) wykonało program bardzo łatwy w odbiorze. Nie było jak ostatnio "ponurych" i "jazgoczących" dzieł Cesara Francka, ani Marie Widora...

Występ rozpoczął się pięknym i wzruszającym "Ave Maria" Schuberta, a później były różne utwory, w tym także własna kompozycja jednej z bandurzystek. Koncert w finale zakończył się bisem z polskim akcentem, znaną piosenką "Dumka na dwa serca"; utwór dziś już bardzo rzadko emitowany w radio, więc z wielką przyjemnością można było sobie go odświeżyć w pamięci. Wszystkie utwory wykonane były bardzo starannie, a instrumenty muzyczne (bandury) dobrze nastrojone. Do tego piękne, czyste kobiece głosy...

Licznie przybyły media: lokalna Telewizja Stella to stały bywalec, ale zdziwienie wzbudziła Telewizja Rzeszów, która (podobnie jak Radio Rzeszów) omija koncerty festiwalowe w Rozwadowie szerokim łukiem. Tym razem było inaczej - nie dość że "wizornia" była od samego początku, to była do samego końca. Brawo.


Pełne wrażeń spotkanie w "Przystani" - fot. M. Ziemba


Po koncercie artystki spotkały się z melomanami w kawiarence "Przystań". I tutaj także wszystkie miejsca były zajęte. Przy herbacie i jogurtach o różnych smakach pytano artystki o ich instrumenty, jak długo trzeba się uczyć grać (3-5 lat), jak one długo grają (14 lat), czy ich stroje są ludowymi (okazało się, że nie - to taki postmodernistyczny mariaż ludowości z czterech regionów plus fantazja krawca). Pytań było mnóstwo, a czas uciekał. Spotkanie zakończyło się przed godziną 22.

Bandurzystki wystąpiły w rozwadowskim klasztorze po raz trzeci. A w środę ruszyły w dalszą trasę: Lublin, Jędrzejów, a potem okolice Wrocławia.
01-08-2007 komentarze (0)
Kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Ankieta
Czy rewitalizacja rynku w Rozwadowie rozpocznie się w 2018 roku?
tak
nie
trudno powiedzieć

[wyniki | ankiety]
Statystyki online
Ile osób przegląda stronę? 3
Aktualna pogoda
Temperatura: -1.1 st.
Wilgotność: 99 %
Ciśnienie: 1020 hpa
Wiatr: 2.8 m/s
Kierunek wiatru: 290 st.
Zachmurzenie:
 
© 2004-2018 Portal Rozwadow.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.